២. ការិយាល័យព័ត៌មាន និងសោតទស្សន៍
៥. ការិយាល័យទីភ្នាក់ងារសារព័ត៌មានកម្ពុជា (AKP)
​បានឡើងធ្វើរបាយការណ៍សង្ខេប បង្ហាញពីលទ្ធផលការងារដែលបានអនុវត្តយ៉ាងសកម្មក្នុងខែកុម្ភៈ ក៏ដូចជាបញ្ហាប្រឈមមួយចំនួនដែលបានជួបប្រទះក្នុងពេលបំពេញភារកិច្ច។
​មានប្រសាសន៍ក្នុងឱកាសនោះ លោក ញ៉ែម សៅគ្រី បានសម្តែងនូវការកោតសរសើរ និងវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ថ្នាក់ដឹកនាំការិយាល័យ និងមន្ត្រីទាំងអស់ ដែលបានសហការគ្នាសម្រេចបាននូវលទ្ធផលយ៉ាងល្អប្រសើរ។ ជាមួយគ្នានេះ លោកប្រធានមន្ទីរបានផ្តល់អនុសាសន៍ណែនាំសំខាន់ៗដល់មន្ត្រីទាំងអស់ដូចខាងក្រោម៖
​ពង្រឹងកិច្ចសហការ បន្តសហការគ្នាឱ្យបានស្អិតរមួត ក្នុងការអនុវត្តតួនាទីភារកិច្ចតាមការិយាល័យនីមួយៗ ដើម្បីធានាឱ្យបាននូវប្រសិទ្ធភាពការងារកាន់តែខ្ពស់នៅខែបន្ទាប់។
​ប្រយុទ្ធប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ ត្រូវបន្តខិតខំតាមដានព័ត៌មានក្លែងក្លាយ (Fake News) ដែលមានបំណងបំពុលសង្គម ដើម្បីធ្វើការបន្សាប និងបកស្រាយបំភ្លឺការពិតឱ្យបានទាន់ពេលវេលា ជូនដល់សាធារណជន។
​កិច្ចប្រជុំបានបញ្ចប់ទៅក្នុងបរិយាកាសរីករាយ និងស្និទ្ធស្នាល ជាមួយនឹងការប្ដេជ្ញាចិត្តខ្ពស់ពីសំណាក់មន្ត្រីគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ ក្នុងការបម្រើសេវាព័ត៌មានជូនប្រជាពលរដ្ឋក្នុងខេត្តឱ្យកាន់តែប្រសើរឡើង៕